Elon Musk Ne Dedi? Onlar Ne Yaptı?

Dünyanın önde gelen şirketlerinin kurucusu olan Elon Musk geçtiğimiz günlerde canı neye sıkıldı bilmiyorum ama bir alev silahı icat etti.


Silahla birlikte çekilmiş bir kaç dakikalık videosunda "süper gereksiz bir fikir kesinlikle satın almayın dedi."  Bu silahı ilk gördüğümde eski oyunlarda da işlenen Almanlara ait alev silahı taşıyan askerler geldi aklımaCan sıkıntısından icat edildiğini ve kendisi de gereksiz bir icat olduğunu söylediği halde çelişkilerle ve bir o kadar da korkutucu unsurları içinde barındıran bir adım oldu bu bana göre, neden mi ?

Elon Musk sakın almayın gereksiz dediği icadını satışa sundu hemde öle sakız fiyatına değil $600 dolarlık bir ücretle 2 gün olmadan 5 milyon $ lık bir satış yapıldı.

* İnsanlar satışa sunan şirketin kurucusunun bile gereksiz sakın almayın uyarısı ile satışa sunduğu bir ürünü bu kadar hızlı ve yoğun ilgiyle neden aldı ?

* Madem bu kadar gereksizdi şirket bunu neden satışa sundu?

Elon Musk yakından takip ettiğim bilakis de çok sevdiğim bir ilim ve bilim adamı ama bu son adımı gerçekten gereksizdi diyorum bir yandan da bu kadar gereksiz merakını taşıyan kullanıcı varken neden yapmasın ki diyorum.

Ha birde duyduğuma göre silahı alanlara yangın söndürme cihazı hediye ediliyormuş. Yani kesin evinizi barkınızı eşinizi dostunuzu yakacaksınız. Bari söndürme imkanınız da olsun diye herhalde..

Ayrıca aklıma geleni size söylemeden de geçemeyeceğim. 2 gün gibi bir kısa sürede böylesine gereksiz ve yıkıcı bir icadı 5 milyon $ harcayarak satın alan insanlar neye hazırlanıyorlar böyle bu silah su tabancası değil ki evde birbirinizi yada dışarıda arkadaşlarınızı ıslatıp şen kahkahalar atacaksınız. 

Amerikalılar mangalı sever onu biliyorum fakat bu silah mangal yakmak içinde kullanılmıyor olsa gerek.

Öyleyse bu insanlar neye hazırlanıyor?


Birden merak ediyorum bu silahı Türkiye'den alan var mı ?

E-Mail Aboneliği:
*E-Mail adresinize gönderilecek maildeki onay linkine tıklamayı unutmayın*
Share on Google Plus

Yazar Hakkında : Fatih KABACA

Teknolojiden ve getirdiği yeniliklerden faydalanmayı seven çok okuyan çok dinleyen araştıran ve sürekli bir gelişim merakıyla nefes alıp veren biri... Detaylar için

1 coment�rios:

  1. Bu günlerde insanları anlamak gerçekten zor ama bu durumdan yararlanmak ta...

    YanıtlaSil

Burada değerli yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Detay için TIKLAYINIZ

X