Yapay Zeka ile İnsan Beyni Birleşiyor.


Sonunda yaptı o adam son dönemin yükselen beyinlerinden biri olan Elon Musk  Yapay Zeka ve İnsan Beynini' birleştirecek bir şirket kurdu.

Şirketin ismi Neuralink oldu temel hedeflerinin insan beyni ve bilgisayarlar arasında doğrudan iletişim kuracak bir arayüz oluşturmak düşünsenizze ucu bucağı olmayan bir dünya olacak her düşündüğünüzü gerçekleştirecek bilgisayarlar dünya  I robot  ile Transformers filmleri karışımı bir yer haline gelecek sanırım.

Yok yok şaka oraya daha var aslında bu şirketin ilk olarak odaklandığı yer epilepsi ve parkinson gibi insanı çok zor durumlara düşüren beyin bozukluklarını tedavi edebilmek için beyin içine yerleştirilecek gelişmiş implantlar olacak.

Şirket bu implantlar sayesinde insanların direkt olarak bilgisayarlara veri aktarabileceği gibi bilgisayarlardan veride alabileceklerini öne sürüyor.

Bu çalışmalar için şirketin nörobilim alanında bir çok bilim insanını bünyesine kattığını görüyoruz.

Sanırım çokta uzak olmayan bir gelecekte insan beyni ile yapay zeka eşleştirilmiş olacak 
Bunlardan ayrı olarak bilindiği gibi yapay zekanın insanlık tarihi için çok tehlikeli olduğunu açıklayan Elon Musk şimdi de insanlığın yapay zeka karşısında hayatt akalma oranını açıkladı.

Musk'a göre bu oran %5 ila 10 arasında 

Musk'ın iddası yapay zekanın insanlara hükmedeceği yönünde bu öngörü daha önce bir çok filme ve kitabada konu olmuş sanırım teknoloji böyle gelişmeye ve yükselmeye devam ettiköede daha uzun bir süre olacak gibi.

Fakat Elon Musk bu duruma sözde değil özde inanan bir insan çünkü baktığımızda sadece konuşmakla kalmıyor. Aynı zamanda bu uğurda icraatlarda gerçekleştiriyor.

Aslında Neuralink şirketinde bunun göstergesi çünkü insanların yapay zeka ile başa çıkabilmelerinin tek yolunun onlar gibi hızlı ve kapsamlı düşünebilmek olduğunu söylemişti.

Kim bilir bu şirketin gelecekteki misyonu insan beynini yapay zeka teknolojisi kullanarak geliştirmektir.E-Mail Aboneliği:
*E-Mail adresinize gönderilecek maildeki onay linkine tıklamayı unutmayın*
Share on Google Plus

Yazar Hakkında : Fatih KABACA

Teknolojiden ve getirdiği yeniliklerden faydalanmayı seven çok okuyan çok dinleyen araştıran ve sürekli bir gelişim merakıyla nefes alıp veren biri... Detaylar için

0 coment�rios:

Yorum Gönder

Burada değerli yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Detay için TIKLAYINIZ

X