Bilgisayar Başında 7 Saat

Türkiye'de bilgisayar başında 7 saat vakit geçiriyoruz.


Türkiye'de nüfusun %95'i cep telefonu, %75'i akıllı telefon kullanırken bilgisayar kullanım oranı ise %51 oldu. Bu bilgiler ışığında toplanan verilerden bilgisayar başında geçirilen ortalama süre ise 7 saat olarak belirlendi.

Bakanlığın verilerilerine göre, Türkiye'de İnternet kullanıcı sayısı, Ocak 2016'dan itibaren 2 milyon, aktif sosyal medya kullanıcısı ise 6 milyon kişi arttı. 


Bu rakamlardan sonra İnternet kullanıcı sayısı 354 milyon aktif sosyal medya kullanıcı sayısı ise 482 milyon kişiye ulaştı.

İnternet'in en yaygın olarak kullanıldığı yer Birleşik Arap Emirlikleri olurken Türkiye %60 oran ile ortalamanın biraz üzerinde yer aldı.

İnternet kullanım oranının ülkelerin gelişmişlik düzeyleri ile ilgili olarak arttığı da toplanan bilgiler arasında yer alıyor ama ben burada başka yere temas etmek istiyorum.

Mesela size bir resim göstermeye çalışarak kısa keseyim bu muhabbeti.

İnternet Kullanım Oranı Olarak ilk 3 Sıraya bakalım.

  1. Birleşik Arap Emirlikleri Yüzde 100
  2. Japonya                        Yüzde 93
  3. Birleşik Krallık               Yüzde 92

Türkiye'de bu oran Yüzde 60

Şimdi resim şekillendi mi ilk 3 sıraya giren ülkelerin gelişmişliği ile bizim gelişmişliğimizi karşılaştırdığımızda farklı bir sıralama çıkmaz sanırım.

Teknoloji muhteşem bir dünya bence imkan oldukça fırsat buldukça keşfetmemiz gereken bir dünya fakat bu keşfi nitelikli olarak yapmalıyız. 

Önce kendimize sonra ülkemize faydası dokunacak hatta tüm insanlığı düşünerek fırsatlar kollayacak şekilde bir keşfe çıkmalıyız.

Evet Türkiye Bilgisayar başında daha çok saate itirazım yok Bilgisayar başında boş saate benim laflarım.

E-Mail Aboneliği:
*E-Mail adresinize gönderilecek maildeki onay linkine tıklamayı unutmayın*
Share on Google Plus

Yazar Hakkında : Fatih KABACA

Teknolojiden ve getirdiği yeniliklerden faydalanmayı seven çok okuyan çok dinleyen araştıran ve sürekli bir gelişim merakıyla nefes alıp veren biri... Detaylar için

0 coment�rios:

Yorum Gönder

Burada değerli yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Detay için TIKLAYINIZ

X