Einstein'dan 10 Hayat Dersi


Einstein'ın başarı sırlarını merak ediyor musunuz? İşte Einstein'dan 10 Hayat Dersi...

1. Merakınızın peşinden gidin.

Benim özel bir yeteneğim yok. Yalnızca tutkulu bir meraklıyım.
Benim merak ettiğim; neden bazı insanların başarılı olurken bazılarının olamadığıdır. Bu yüzden yıllarca başarı üzerine çalıştım. Sonunda tespit ettim ki merakınızın peşinden koştuğunuzda başarılı oluyorsunuz.

2. Azim paha biçilmezdir.

Çok zeki olduğumdan değil sorunlarla uğraşmaktan vazgeçmediğim için başarıyorum. Posta pullarının gideceği yere varıncaya kadar mektuba yapışıp kalmasından dolayı çok değerli olduğu söylenir. Posta pulu gibi olun ve başladığınız işi bitirin.

3. Bugüne odaklanın.

Güzel bir kızı öperken düzgün araba kullanan birisi, öpücüğe hak ettiği dikkati vermiyor demektir.
İki atı aynı anda süremezsiniz. Bir şeyler yapabilirsiniz ama her şeyi yapamazsınız. Şimdiye odaklanın ve bütün enerjinizi şu anda yaptığınız işe verin

4. Hayal gücü güç verir.

Hayal gücü her şeydir. Sizi bekleyen güzelliklerin ön izlemesi gibidir. Hayal gücü bilgiden daha önemlidir. Bu yüzden hayal gücünüzün hantallaşmasına izin vermeyin.

5. Hata yapın.

Hiç hata yapmamış bir insan yeni bir şey denememiş demektir.
Eğer nasıl okuyacağınızı bilirseniz hatalar sizi daha iyi konuma getirebilir. Başarılı olmak istiyorsanız yaptığınız hataları üçe katlayın.

6. Anı yaşayın.

Ben geleceği hiç düşünmem nede olsa gelecektir. Geleceği kontrol etmenin tek yolu olabildiğince şimdide olmaktır. Önemli olan tek an şimdidir.

7. Değer yaratın.

Başarılı olmaya değil, değerli olmaya çalışın. Eğer değerli olursanız başarı kendiliğinizden gelecektir.

8. Farklı sonuçlar beklemeyin.

Her gün aynı rutinde yaşayarak farklı görünmeyi bekleyemezsiniz. Hayatınızın değişmesini istiyorsanız hemen şimdi kendinizi değiştirin.

9. Bilgi deneyimden gelir.

Bir konuyu tartışabilirsiniz ama bu size sadece felsefi bir anlayış kazandırır. Bir konuyu bilmek istiyorsanız onu deneyimleyin.

10. Kuralları öğrenin, daha iyi oynayın.

Oyunun kurallarını öğrenmek zorundasınız. Böylece herkesten iyi oynayabilirsiniz.


E-Mail Aboneliği:
*E-Mail adresinize gönderilecek maildeki onay linkine tıklamayı unutmayın*
Share on Google Plus

Yazar Hakkında : Fatih KABACA

Teknolojiden ve getirdiği yeniliklerden faydalanmayı seven çok okuyan çok dinleyen araştıran ve sürekli bir gelişim merakıyla nefes alıp veren biri... Detaylar için

0 coment�rios:

Yorum Gönder

Burada değerli yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Detay için TIKLAYINIZ

X