En Doğru YalanVakitlerden bir vakit padişah çağırmış, tellalları "bana yalan söyleyebilene bir küp dolusu altın vereceğim" diyerek.

İlanını halka duyurma emri vermiş. 


Yalan güzel bir şey değil ama padişah bu ilan ile zeka testi yapacakmış.
Yarışma zamanı gelince padişah katılanları teker teker huzuruna çağırmış. 
Biri kendinden emin bir şekilde yalanını söylemiş “Bir kuş aslanı kapıp yuvasına götürdü.” Padişah bunun neresi yalan kuş kartaldır.  
Aslanda kuzu kadar minik bir yavrudur. 
Kaptı mı götürür tabii.
İkinci yarışmacı “Komşu ülkede bir Eşeği Kral yaptılar” demiş demesine ama Padişah buna ülkenin kralı pencereden bakarken tacını düşürmüş taç da pencerenin altındaki eşeğin başına geçmiş taç kimin kafasında ise Kral odur tabii.
Cevabını vererek bunun yalan olmayacağını beyan etmiş.  

 Bir başka yarışmacıda “Padişahım ben gökyüzüne bir ok attım 6 ay sonra geri döndü” diyerek yalanını ortaya koymuş.  Amma ve-lakin Padişah buna da bir cevap vermiş.


Senin ok bir ağacın üzerine düşmüş, ağaç sonbahar da yapraklarını dökünce takılacak bir yer bulamayıp yerine düşmüş demiş. Böylece Padişah her yalana gerçek bir bahane bulmuş ve kimse padişaha bu yalandır dedirtememiş.

Ancak son yarışmacı hariç. Son yarışmacı “Padişahım siz benim babamdan borç olarak bir küp dolusu altın almışsınız. Şimdi geri almaya geldim. Yalandır derseniz ödülümü veriniz, yok bu gerçekse borcunuzu ödeyiniz

YALAN SÖYLEMEK AHMAKLARIN İŞİDİR. ZEKİ İNSANLAR ASLA YALAN SÖYLEMEZLER. ÇÜNKÜ DOĞRUYU SÖYLEYEMENİN BİNLERCE YOLUNU BİLİRLER.
E-Mail Aboneliği:
*E-Mail adresinize gönderilecek maildeki onay linkine tıklamayı unutmayın*
Share on Google Plus

Yazar Hakkında : Fatih KABACA

Teknolojiden ve getirdiği yeniliklerden faydalanmayı seven çok okuyan çok dinleyen araştıran ve sürekli bir gelişim merakıyla nefes alıp veren biri... Detaylar için

0 coment�rios:

Yorum Gönder

Burada değerli yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Detay için TIKLAYINIZ

X