Hastane Denetimi Böyle Olur.

Bugün okuduğum bir habere ne kadar şaşırsam da bir yandan da bu habere başrol olan kişiye helal olsun demekten kendimi alamadım.

Habere göre Ermenistan'ın Masis kentinde bulunan bir hastanenin müdürü olan Nune Avanesyan hastanesi hakkında gelen şikayetleri kulak ardı etmek yerine, (hani genelde bizim burada böyle olur ya) konuyla ilgilenmiş düşünmüş ve kendi denetimini kendi yapmak istemiş.

Bu yüzden hastahane laboratuvarını denetlemek adına, kanını farklı isimlerde laboratuvara teslim etmiş. Sonuçları aldığında ise tabii ne kadar doğru bir iş yaptığını görmüş. Çünkü her tahlilin sonucu farklı çıkmış.

Avanesyan aynı şekilde idrar testi için idrar yerine çay verdiğini belirtmiş. Yetkililer ise bu testte idrar içindeki tüm hücresel yapının bu örneğin içinde var olduğunu belirtmişler.

Bu durumun ışığında hastanenin laboratuvar bölümündeki 15 çalışandan 8 i işten çıkarılmış.

Benim burada takdir ettiğim, sadece hastanenin müdürünün denetimi kendi eline alarak bizzat ilgilenmesi değil, bunu şikayetlerinin karşılık bulduğunu ve hastalarının sağlığına değer verdiğini göstermek adına hiç bir kayıp endişesi yaşamadan kamuoyu ile paylaşması oldu. 

Burada bu açık gönüllülük ile denetim yapan bir hastanemiz olsa ve bu durumu özür dileyerek bizimle paylaşsa ben kesinlikle bu hastaneyi ilk tercihime koyardım.

Hasta şikayetlerini önemsemeyen Sağlık Sektörü yöneticilerine örnek olması dileğiyle.

E-Mail Aboneliği:
*E-Mail adresinize gönderilecek maildeki onay linkine tıklamayı unutmayın*
Share on Google Plus

Yazar Hakkında : Fatih KABACA

Teknolojiden ve getirdiği yeniliklerden faydalanmayı seven çok okuyan çok dinleyen araştıran ve sürekli bir gelişim merakıyla nefes alıp veren biri... Detaylar için

0 coment�rios:

Yorum Gönder

Burada değerli yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Detay için TIKLAYINIZ

X