İşletmeniz İçin Web Sitesi Oluştururken Dikkat Etmeniz Gereken 5 İpucu.

Küçük bir işletme sahibi iseniz, işlerinizin sekteye uğramaması için potansiyel müşterilerinizle irtibatta kalmanız gerekir. Gelişen teknoloji ile artık bunu yapmak ve normal işletmelerin aksine 24 saat boyunca kullanılabilir olmak için iyi bir yol web sitesi oluşturmak. Her şeyde olduğu gibi web dünyası da profesyonellerin elindeydi. Ancak şimdi bazı hazır platformlar ve yardımcı kaynaklar ile bir web sitesi sahibi olmak oldukça kolay.

Beş adımda neler gerektiğini beraber inceleyelim.
1- Neden bir web sitesine ihtiyacım var?

Bu sorunun cevabını etraflıca düşünün ve online varlığınızın amacını belirleyin. Buna göre hangi konuda hangi alanda ve ne gibi bir bilgilendirme yapacağınıza karar verin. Örneğin sadece bir tanıtım sitesi mi olacak. Sunduğunuz hizmetlerin ayrıntılarını içeren bir sitemi olacak yoksa direkt olarak satış yaptığınız online bir mağazamı olacak belirlemelisiniz.


2- İyi bir ev sahibiniz olsun.

Biz buna hosting diyoruz sitenizi içinde barındıracağınız bir yapı bulmanız gerekiyor. Aslında doğru hostingi seçmekte amaçlarınız doğrultusunda çok önemli oluyor.
Belirlediğiniz amaçlarınıza göre hosting firması ile karşılıklı görüşerek bu kriterleri belirleyebilirsiniz.


3- Bir domain bulmalısınız.

Domain yani alan adınızı sitenizin adresini düşünün bunu yaptıktan sonra bulduğunuz alan adının başka biri tarafından satın alınıp alınmadığına bakın alan adını belirlerken şirketinizi yada yaptıklarınızı göz önünde bulundurmalısınız. 
Bulduğunuz alan adının varyasyonlarını da satın alarak ana alan adına yönlendirirseniz sitenizin bulunurluğu daha üst seviyelere çıkacaktır.4- Bir platform seç.

Sitenizi sizin için yapacak bir profesyonel seçip ona yaptırabilirsiniz. Ama yukarıda da bahsettiğimiz gibi bunu kendinizde farklı kaynaklardan faydalanarak yapabilirsiniz.
Şuan baktığımızda benim bu yazıları size ulaştırmamı sağlayan Blogger veya Word Press gibi hafif maliyetli platformlar olduğu gibi ücreti biraz daha fazla ve size daha çok özgürlük ve profesyonellik sağlayan platformlarda var... 


5- Duyuru veya Reklam.

Sitenizi herkes tarafından bilinir hale getirmeye çaba göstermelisiniz. İşletmeniz için yalnızca bir web sitesi değil sosyal medya hesapları da oluşturmalı ve bunları siteniz ile entegre hale getirmelisiniz.  Böylece çok ucuz yollardan çok büyük bir kitleye ulaşma imkanınız olur. Seo araçlarını kullanarak sayfalarınızı optimize etmek arama motorlarına üst sıralara çıkmanızı sağlayacağı gibi doğru kişinin sizi aradığında daha kolay bulunmanızı da sağlar. 

Ve dahi bir çok mecrada reklam reklam reklam...

Bu ipuçları ışığında oluşturduğunuz web sitenizin sizi başarıya götürecek yolda iyi bir adım olduğunu düşünüyorum...

E-Mail Aboneliği:
*E-Mail adresinize gönderilecek maildeki onay linkine tıklamayı unutmayın*
Share on Google Plus

Yazar Hakkında : Fatih KABACA

Teknolojiden ve getirdiği yeniliklerden faydalanmayı seven çok okuyan çok dinleyen araştıran ve sürekli bir gelişim merakıyla nefes alıp veren biri... Detaylar için

0 coment�rios:

Yorum Gönder

Burada değerli yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Detay için TIKLAYINIZ

X