Tıbbi Terminolojiye Nasıl Çalışmalıyım.

Tıbbı Terminoloji.

Eğitim hayatımız boyunca dönem dönem bazı derslerden yada sınavlardan çekindiğiniz olmuştur. 

Benimde oldu. Atatürk Üniversitesinde İş Sağlığı ve Güvenliği Programını okurken 4. dönemde olan Tıbbi Terminoloji dersi.

O anı hiç unutamıyorum düşünün bölümünüzü bitirebilmek için bir dersi geçmeniz gerekiyor ve bu derse ait kitabı açtığınızda ilk sayfada bile okumakta güçlük çekiyorsunuz.

Daha sonra ilk heyecanı atlattıktan sonra oturup bir plan yaptım ve bu dersi nasıl geçebileceğim ile ilgili olarak bir takvim çıkardım kendime bunu yakın zamanda olacak final sınavları yada olmazsa bütünleme sınavları için sizinle de paylaşmak isterim.

Klasik olarak şunu diyebilirim benim çalışma sistemim her ders için sırasıyla 
1- Derse ait üniteleri düz okuma 
2- Derse ait üniteleri önemli yerlerin altını çizerek okuma 
3- Her ünitenin sonundaki soruları çözmek 
4- Ders ile ilgili olarak bulabildiğiniz farklı kaynaklardan soruları çözmek 

Ama bunların dışında özellikle bu ders için hazırladığım hap şeklinde her üniteye ait ayrı ayrı sayfalarda oluşturduğum bilgiler hiç çalışılmasa dahi bu bilgiler hazmedilip sınava girilirse geçer not alınacağından emin olduğumu belirtmek isterim umarım faydası olur not aşağıdaki linktedir.

E-Mail Aboneliği:
*E-Mail adresinize gönderilecek maildeki onay linkine tıklamayı unutmayın*
Share on Google Plus

Yazar Hakkında : Fatih Kabaca

Teknolojiden ve getirdiği yeniliklerden faydalanmayı seven çok okuyan çok dinleyen araştıran ve sürekli bir gelişim merakıyla nefes alıp veren biri... Detaylar için

0 coment�rios:

Yorum Gönder

Burada değerli yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Detay için TIKLAYINIZ

X