Yenidoğan Bebek Neden Ağlar?

Yeni doğmuş bir bebe neden ağlar?

Yeni nesil anacağızların hatta babacağızların en büyük imtihanı olmaya aday bir konudur bu. 
Bendeniz 2,5 aylık bir bebeye sahip oldum çok şükür. Bitmeyeceğini düşündüğüm gebelik sürecim yerini hep ağlayan bir bebe olarak kalacakmış gibi hissettiren bir sürece bıraktı. 

Uyutmak için deli gibi türlü şekil şemale girip uyuduğunda özlemek bitmiş bir psikolojinin ürünüdür bence. Gelelim sorunumuza. 
Karnı tok, altı temiz, gazını çıkarmış, mis gibi banyosunu yapmış, doktorundan gayet sağlıklı tasdiğini almış bir bebe neden ağlar? 
Eski topraklara göre bunun sebebi şımarıklık efendim. Bir çok konuda haklı olduklarını düşünmüyor değilim hani. 
Bir battaniyeyi dört kat yapıp her bir arasına 4 bebesini yatırıp saatlerce uyutanı da duydum, yokluktan sadece sabah ve gece süt verebilen garibanıda dinledim. 
Doğum yapıp ertesi gün işe gideni, bir yıl arayla 4-5 kez bebe sahibi olanıda dinledim. Üstelik neredeyse "ah tatlım bu bebeyi ben tek başıma yapmadım tut şu işin ucundan" diyebilecekleri bir eşleri olmamış hiçbirinin. 

Hemen bizdeki durumu özetliyorum. Doğum yaptım yemeğimi annem pişirdi, evimin temizliğini kayınvalidem yaptı, bebemin kişisel bir çok bakımıyla kocacağızım ilgilendi (hala da ilgileniyor) ben mi? 

Bu hayat çok acımasız.Yorgunluktan uykusuzluktan bitap düştüm.Anayım ben ana :)) Şaka bi yana bana da görev yazıyor bu bebe  ama sonuç olarak bu bebe çok ağlıyor. Yakın zamanda bir ileti paylaştım işin içinden çıkamayınca. Yetkililere seslendim. Üniversitelerde "Ağlayan Bebek Dili ve Edebiyatı" adı altında bir bölüm açılsın ilk 10'a adımı altın harflerle yazdıracağım. :))

                                                                                                         Meryem KABACA
E-Mail Aboneliği:
*E-Mail adresinize gönderilecek maildeki onay linkine tıklamayı unutmayın*
Share on Google Plus

Yazar Hakkında : Fatih KABACA

Teknolojiden ve getirdiği yeniliklerden faydalanmayı seven çok okuyan çok dinleyen araştıran ve sürekli bir gelişim merakıyla nefes alıp veren biri... Detaylar için

2 coment�rios:

Burada değerli yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Detay için TIKLAYINIZ

X