Mustela Krem Yorumları


Artık blog sayfasıyla ilgilenmek gerçekten zor olmaya başladı. Ben doğumdan sonra fırsat olur bebek her büyüdüğü gün daha fazla vakit olur diye düşünüyordum. Fakat yanılmışım öyle olmuyor her geçen gün daha fazla vakit alıyor küçük kuzumuz.

Önemli değil biz onlar için varız ömrümüzü onlara vakfetmişiz. Allah yokluklarını göstermesin.
Bir baba olarak yorumlarım ne kadar etkilidir. Bu işi bir anne kadar yapamam belki ama bebeği ile çok ilgili bir baba olarak eminim etkili ve yararlı yorumlar yapacağım.

Bebeğimiz doğduktan sonra, ilk olarak yaşadığı sıkıntı takdir edersiniz ki yoğun olarak pişik derdi oldu. Sanırım ne kadar dikkat ederseniz edin, ne kadar sık bez değişikliği yaparsanız yapın ki biz günde 10 adet gibi rakamlarla bez değiştiriyorduk. Bu sorunla karşılaşıyorsunuz.

Doğumdan sonra ilk gün kontrolünde doktorumuz bize bazı ilaçlar ile birlikte her alt değişiminde kullanılmak üzere pişik kremi de yazmıştı. Fakat yeni bebeği olacak her anne baba gibi bizde bazı hazırlıklar yapmıştık, ve hadi markasını ver miyim bir markanın pişik önleyici kremini almıştık. Doktorun yazdığını almama rağmen daha önceden aldığımız kremi kullandık. Ve işte o muhteşem sonuç günde 10 adetten fazla bez değişikliği ve her değişiklikte bu pişik önleyici kremi kullanmamıza rağmen bebeğimiz pişik oldu ve buda direkt olarak ağlamalara yansıdı.

Kullandığımız kremi yarıda keserek direkt olarak doktorumuzun yazdığı kreme yani Mustela Vitamin Barrier Cream 1.2.3 Pişik Kremi’ne geçiş yaptık.
Bu nasıl bir şey inanılır gibi değil 2 gün sonra takribi yeni doğan düşünüldüğünde 15 alt değişimi ve ince bir tabaka halinde bu kremi sürdüğümüzde pişikler yok oldu ve bebeksi cilde tekrar kavuştuk ve bebeğim rahat bir nefes aldı.

Kremin benim için şaşırtıcı bir yönü daha oldu onu da paylaşmadan geçmeyeyim.  Bir gün çay içtiğim bir esnada yeni doldurulmuş buharı üzerinde bir çay elimin üzerinden boca oldu. Anında elimin üzeri kıpkırmızı oldu ve ardından gelen muhteşem yangı hissi.

Evde yanık kremi yoktu maalesef soğuk tutmayı düşündüğüm esnada eşimin dâhiyane fikri üzerine bebeğimin pişik kremini sürdüm.  Mustela’nın etkisini daha önce görmüştüm ne olabilirdi ki sürdüm ve gerçekten yanık kreminden dahi etkili bir şekilde 10 dakika içinde elimdeki yangı hissi ortadan kalktı. Kırmızı bölge dağıldı ve ilerleyen günlerde  gerginlik oluşmadan yanık bölge iyileşti.

Mustela’nın eşimin hamileliği döneminde de Çatlak Öncesi Yağı’nı kullanmıştık eşim çatlakla karşılaşmadan doğum yaptı ama o zaman çok önemsemedim her yağ aynıdır diye ama sanırım Mustela Bu işte uzman başka ürünlerini de kullanırsak yorumlarımı burada paylaşacağım.

Sağlıklı günler…E-Mail Aboneliği:
*E-Mail adresinize gönderilecek maildeki onay linkine tıklamayı unutmayın*
Share on Google Plus

Yazar Hakkında : Fatih KABACA

Teknolojiden ve getirdiği yeniliklerden faydalanmayı seven çok okuyan çok dinleyen araştıran ve sürekli bir gelişim merakıyla nefes alıp veren biri... Detaylar için

0 coment�rios:

Yorum Gönder

Burada değerli yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Detay için TIKLAYINIZ

X