• Fatih Kabaca

Şans Kutusu - Hadi Gülümse

Bazen hayat ağır gelir. Hayatın size uğraşmanız için dayattığı şeyler o kadar üst üste gelir ki umutsuzluğa adım adım ilerlersiniz. Bu durum direkt yada dolaylı olarak yüzünüze yansır ve gülümsemekten çok somurtmanıza ve ciddi bir tavrın yüzünüze terk etmez bir vaziyette yerleştiğini görmeniz/görmeleri kaçınılmaz olur.


İş bu haldeyken geçenlerde bir komşumuza misafirliğe gittik. Sohbet esnasında yakın zamanda yaşadığı yüz gülümseten bir olayı bizimle paylaşma nezaketinde bulundu bende müsaadesi ile bu güzel durumu sizlerle paylaşmak istiyorum.


Antalya'nın kışını bilen bilir hava genelde güneşli olsa da bu güzel memleketi çevreleyen karlı dağlardan gelen rüzgarlar bazen yolda yürümeyi bile zorlaştırır. Komşum bu günlerden birinde acılı ve sıkıntılı geçen bir diş operasyonundan çıktıktan sonra paltosunu giyip kıyafetini düzenleme telaşında iken yüzüne yansıyan acı ve sıkıntıyı gizleyememiş olacak ki bunu gören iki gönlü yüce çocuk yanına gelerek affedersiniz sizi gördük uzaktan ve gülümsemeniz için hazırladığımız bu kutuyu size vermek istedik deyip kutuyu verip utangaç tavırlarla uzaklaşırlar.


Komşum bu durumun yarattığı şaşkınlık içinde kutuyu alıp almamak hususunda tereddüt etse de kendisine verilen hediyeyi özelliklede böyle muhteşem iki çocuğun verdiği bir hediyeyi memnuniyetle kabul eder.

Eve gelip kutuyu açtığında yüzündeki gülümsemeye engel olamaz kutu amacını gerçekleştirmiş gerçekten de gülümsetmiştir. Doğrusu şunu itiraf etmeliyim ki hikayeyi bize de anlattığında bizde de gülümseme yarattı ve bu iki çocuk bize gelecek için umut oldu buradan bu çocukları yetiştiren aile yada ailelere de sonsuz saygı ve teşekkürlerimi sunuyorum.


Kutudan çıkanlara bakarsak;

Kitap - Kahve - Çay - Bisküvi - Şans için bir zarf - Bir not - Kalem ve bir şarkı tavsiyesi.

Ayrıntılarsa şöyle;Sizde çocuklarımızdan asla umudu kesmeyin muhteşem karakterler muhteşem beyinler var bu ülkede her şeye rağmen hayat güzel olacak. Geleceğiniz dilediğiniz gibi umutla dolu olması hayaliyle...


24 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör