• Fatih Kabaca

Bir Karavan Hayali

Hep hayallerimiz olur ya.

- Bir emekli olayım, şöyle sıcak bir sahil kentine yerleşeceğim.

- Abi yerleşeceksin aslında şöyle yüksekçe bir dağ başına, yaylaya her şeyden uzak.

- Yok yok böyle olmuyor, alıp bir karavan vurucam kendimi yollara diye.


Benim de hemen hemen böyle hayallerim vardı. Ama bazı şeyleri zamanından önce yapmak iyidir.

Bu yüzden hızlı harekete geçerek, 30 yıl yaşamış olduğum İstanbul'dan Antalya'ya taşındım.

Ve bana göre tam zamanında -sıcak bir sahil kentine yerleşme fikrini böylece gerçekleştirmiş oldum.


Antalya'ya yerleşip çevreyi keşfetmeye ve dünyanın en güzel şehirlerinden olan Antalya'nın nimetlerinden faydalanmaya başladığınızda, yoğun bir gezme ve kamp kültürü ister istemez bünyenize nüfus etmeye başlıyor. (Bu arada Antalya ile ilgili daha derin ve detaylı bilgi almak isterseniz. Antalyanın Kalbi sitesinden faydalana bilirsiniz. İlgilenen Ekip gerçekten iyi çalışıyor.)


Her ne kadar uzun yıllar önce ehliyet almış olsam da, kendi aracımı henüz 6 aydır kullanıyorum. Sedan bir aracın henüz tadını almışken gönlüm yavaş yavaş minibüsten yana kayıyor.


""Volkswagen T4""
Tabi bu hayal sadece Antalya'yı gezerek olmadı.


Bir arkadaşımın sayesinde tanıdığım bir grup ve onların uğraşlarını seyrederken oldu, bu grup kendilerini vosvos diye tabir ettiğimiz araçları yeniden hayata geçirmek ve her ince ayrıntısı ile ilmik ilmik uğraşarak mükemmel araçlara döndürmek üzerine vakit geçiriyorlar.


Bu fıstık yeşili mükemmellik onlardan biri. Bu araçları çok sevmezdim, en nihayetinde eski, şimdiki araçlarla karşılaştırılacak hiçbir özelliği yok ama yakından tecrübe ettiğinizde aşık oluyorsunuz.

Benim minibüs kararımsa yine bir arkadaşımın kendisine sıfırdan bir karavan planlamasıyla başladı.


Bir kargo şirketine ait Mitsubishi L300 aracı tabiri caizse tam bir külüstür, yıkık dökük olarak satın aldı. Daha sonra adım adım kaporta, motor, boya, aksesuar düzenlemeleri birbirini takip etti. Bense bu adımların hepsine çok yakından şahit oldum. İçinde yer aldıkça da çok sardı. Daha sonra kasasına bir yatak, raf, dolap yapıp yerleştirmek kaldı, ama bundan önce yalıtımı yapmak için çok iyi bir şekilde süngerler ve velur ile kaplandı. tasarımlarımıza göre mobilyaları yaptık ve yerleştirdik şuan bu mobilyaların kaplanması aşamasındayız. Bittiğinde buradan resimlerini de paylaşırım.


Yakın olmasa da çok da uzak olmayan bir gelecek te bende kendime bir Volkswagen T4 alıp bu düzenden geçtikten sonra güzel bir orta halli karavan alıp dilediğim gibi gezmek ve muhteşem manzaraları sizlerle buluşturmak istiyorum. Ve bunu imkanı olan herkese tavsiyede ediyorum.

Bu konuda sizin de verebileceğiniz tavsiyeler varsa dinlemek isterim. Sağlıcakla.
26 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör